محمد رضا نظری دارکولی

درباره ی بنیان گذار

 

محمد رضا نظری دارکولی معروف به کافکای ایران ، نویسندۀ کتاب راهنمای داستان نویسی است که تعاریف تازه ای از عناصر داستان وارد ادبیات داستانی کرد . دارکولی نویسنده و منتقد ادبی صاحب سبک ایرانی است و منتقدان ادبی او را سردمدار ادبیات داستانی نوین ایران می دانند . ادبیات دارکولی سمبلیک ، سوررئال و سیال ذهن است . ادبیات دارکولی ریزبینانه درماندگی های بشر را به تصویر می کشد . ادبیات دارکولی خواهان صلح جهانی است .

رمان های محمد رضا نظری دارکولی در لس آنجلس آمریکا و توسط انتشارات شرکت کتاب منتشر شده اند .

محمد رضا نظری دارکولی ، نویسنده و منتقد ادبی ایرانی

 

دارکولییسم یک مکتب ادبی جهانی است که توسط نویسندگان ایرانی پدید آمده است، پایه گذار این مکتب محمد رضا نظری دارکولی نویسنده و منتقد ادبی صاحب سبک ایرانی می باشد. این نویسنده صاحب سبک را کافکای ایران و سردمدار ادبیات داستانی ایران لقب داده اند.

مکتب ادبی دارکولییسم پس از انتشار منشور جنبش ادبی دارکولی در سال ۲۰۱۵ در لس آنجلس- آمریکا توسط دوستداران و پیروان ادبیات ویژه ی محمد رضا نظری دارکولی با پذیرش و رعایت کامل قوانین منشور این جنبش شکل گرفت. هم اکنون منشور مکتب ادبی دارکولییسم در بسیاری از کشورهای جهان از جمله فرانسه، سوئد، آمریکا، آلمان، انگلستان، ژاپن و چین مورد استقبال نویسندگان قرار گرفته و هر روز بر پیروان این مکتب ادبی افزوده می شود.